گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

سرنوشت مقلدان خمینی جز شهادت نیست. شهید مظلوم آیت الله بهشتی ره

تقویم اجرایی

دریافت تقویم اجرایی شهریور 92

طرح ودیعه

جزوات مرحله سوم روی وبلاگ قرار گرفت

همدلی آینده

مجمع همدلی بعدی چهارشنبه 27شهریور ساعت 17:40

اخباروبرنامه ها

نمونه سوالات طرح لبیک در وبلاگ قرار گرفت./مراسم بعدی هیات یاران خمینی ره دوشنبه 25شهریور ساعت 20:30 میلاد امام رضا علیه السلام

گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

رجل من اهل قم، یدعو الناس الی الحق. یجتمع معه قوم کزبر الحدید. لا تزلهم الریاح العواصف، ولا یملون من الحرب، ولا یجبنون. وعلی الله یتوکلون، والعاقبه للمتقین.

امام خامنه ای : اگر شورای نگهبان نمی بود ، و نباشد ، یا تضعیف بشود ، یا کار خودش را انجام ندهد ، حرکت اسلامی این نظام زیر سوال خواهد رفت ؛ زیرا که حرکت نظام بر اساس قوانین است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان ، امری خطرناک برای کشور و اسلام است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون معین شده است.نمی شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم غلط میکنی قاون را قبول نداری ! قانون تو را قبول ندارد.نباید از مردم پذیرفت ، از کسی پذیرفت که ما شورای نگهبان را قبول نداریم . نمی توانی قبول نداشته باشی...نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو برخلاف رای شما باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون در راس واقع شده است و همه افراد هر کشوری باید خودشان را با قانون تطبیق بدهند . اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد ،باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند ؛ آن وقت است که کشور ، کشور قانون می شود.

آخرین نظرات
 • ۰
 • ۰

شکر خدا بخاطر انس با قرآن
خداى متعال را از اعماق دل و همه‌ى زوایاى جان سپاسگزاریم که توفیق انس با قرآن و لذت از تلاوت قرآن را به ما، به ملت ما، به مردم ما عنایت کرده است.


همه چیز در گرو عشق به قرآن
یقیناً هر یک از این جلساتی که براى قرآن و تلاوت قرآن تشکیل میشود و عندلیبان قرآنى در آن نغمه‌سرائى میکنند، تأثیر بسزائى در تعمیق ایمان و عشق ومحبت ما به قرآن دارد؛ و همه چیز در گرو همین است.
عقاید حق همراه با گل محبت شود
اگر ملتى عقیده‌ به حق را، عقیده‌ به قرآن و معارف اسلامى را همراه کرد با محبت، رنگ و بوى لطیف گل محبت است که میتواند اعتقادات عمیق را در عرصه‌ زندگى انسان بارور کند... آن وقت عرصه، عرصه ‌ عمل قرآنى خواهد شد؛ توفیقات، روزافزون خواهد شد.حل مشکلات؛ نتیجه محافل قرآنی
اگر این محافل قرآنى بتواند دلهاى ما را فراتر از جنبه‌ى عقلانى، از جنبه‌ى عاطفى و علقه ‌ى عشق و محبت، به قرآن نزدیک کند، مشکلاتى که بر سر راه جامعه ‌ى اسلامى است، برطرف خواهد شد؛ این اعتقاد ماست.بهره بیشتر بردن از قرآن
وقتى انس با قرآن پیدا شد، مجال تدبر و تأمل و تفکر در معارف قرآن به دست خواهد آمد. قرآن را نمیشود سرسرى خواند و گذشت؛ قرآن احتیاج دارد به تدبر، تکیه‌ بر روى هر کلمه ‌اى از کلمات و هر ترکیبى از ترکیبهاى کلامى و لفظى. انسان هرچه بیشتر تدبر کند، تأمل کند، انس بیشترى پیدا کند، بهره‌ بیشترى خواهد برد.


هدیه قرآن به فرزندان آدم
مشکلات هر جامعه‌ اى با قرآن حل خواهد شد. با معارف قرآنى، مشکلات حل میشود. قرآن راه‌ حل معضلات زندگى بشر را به فرزندان آدم هدیه میکند؛ این وعده‌ قرآنى است و تجربه‌ دوران اسلام هم این را نشان داده.


بهره های قرآنی برای ملتهای مسلمان
عزت در سایه‌ قرآن است، رفاه در سایه‌ قرآن است، پیشرفت مادى و معنوى در سایه‌ قرآن است، اخلاق نیک در سایه‌ قرآن است، سلطه و غلبه‌ بر دشمنان در سایه‌ قرآن است. ما ملتهاى مسلمان اگر این حقایق رابدرستى درک کنیم و در راه رسیدن به این هدفها تلاش کنیم، یقیناً بهره‌ هاى زیادى خواهیم برد.


جامعه قرآنی در گرو عمل ما
عمل خودمان را باید قرآنى کنیم... قرآن را که تلاوت میکنید، هر جایى دستورى است، هدایتى است، نصیحتى است، دردرجه‌ى اول سعى کنید آنرا در وجود خودتان، در باطن خودتان، در دل خودتان پایدار کنید و آن را به عمل خودتان نزدیک کنید. هر کدام از ما اگر در عمل این را متعهد شدیم، جامعه پیش خواهد رفت، جامعه قرآنى خواهد شد.


اهمیت حفظ قرآن و نتیجه آن
این مسئله‌ حفظ قرآن که ما قبلاً سفارش کردیم، بحمداللَّه دارد در میان جوانهاى ما انتشار پیدا میکند... وقتى قرآن را حفظ کردید، میتوانید معانى قرآن را درست بفهمید؛ انسان وقتى معناى قرآن را فهمید، میتواند در آن تدبر کند؛ وقتى تدبر کرد، میتواند به معارف عالى دست پیدا کند و رشد پیدا کند. انسان با انس با قرآن، در درون رشد پیدا میکند. روى هر کلمه ‌اى از کلمات و هرترکیبى از ترکیبهاى کلامى و لفظى، انسان هرچه بیشتر تدبر کند، تأمل کند، انس بیشترى پیدا کند، بهره‌ بیشترى خواهد برد.
 • 12/07/24
 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)

نظرات (۳۷)

 • یاران
 • راه اندازی بحث حفظ قرآن تو گروه واقعا جای تقدیر داره
  یک سوال برا اینکه یه بحثی راه بیفته:
  آیا به نظرتون همه ی مطالبات آقا برا همه است؟ مثلا وقتی آقا میگه باید 10میلیون حافظ داشته باشیم آیا همه باید این مطالبه رو بر خودشون فرض بدونن و برن دنبال حفظ قرآن؟
 • عبدالمحمد
 • سلام
  آره صادق جون فراخوان کلیه
  وقتی امام میگه بسیج 20میلیونی این سخن امام به این منظور نیست که فقط بیست میلیون بسیجی باشه دیگه کافیه_ نه _ یعنی حداقل 20 میلیون بسیجی با جمعیت آن زمان داشته باشیم
  این حداقله
  به نظر تو بده که همه ی مردم بسیجی باشن یا حافظ قرآن؟
  تازه وقتی حضرت آقا میگن اینقدر حافظ _ ما که نباید اینجوری فکر کنیم که دیگران میرن دنبالش پس ما دیگه نمی خواد تو فکر باشیم
  اگه اینجوری فکر کنیم که هیچوقت نه بسیج 20 میلیونی شکل میگیره نه 10 میلیون حافظ
  ما باید اول حرف آقا رو به خودمون بگیریم و اول از خودمون شروع کنیم
  با تشکر
 • یکی از یاران
 • نهج البلاغه
  حفظ قرآن
  صحیفه سجادیه
  راهیان نور
  وصیتنامه شهدا
  کتابخوانی
  اعتکاف
  جهاد علمی و تولید علم
  اردوهای هجرت بسیج سازندگی
  راهیان نور
  دسته های عزاداری محرم
  ورزش
  کوهپیمایی حداقل هفته ای یکبار
  و غیره که هروقت یادم اومد میمنویسم؛
  یک نفر میتونه همه اینها رو همزمان داشته باشه در حد مطلوب؟
  اگه یک پارامتر رو در حد عالی داشته باشی بهتره یا اگه به هر چیز یک ناخونک بزنی؟
  تازه! جدای از پیشرفت در این امور، ما وظیفه تبلیغ و نشر رو هم داریم.
  مفصله اگه وقت کردم بیشتر میگم.
  مسلمان و به خصوص شیعه باید حداکثری باشد!
  مگه الان آقا خودشون همه این هارو باهم ندارن؟
  باید به اون سمت رفت
 • یکی از یاران
 • نه؛ آقا در دسته های عزاداری شرکت نمیکنه؛ اردوجهادی نمیره و... میفهمم که امکانش فراهم نیس و شرایط ایشون با ما قابل مقایسه نیس. پس طرح این بحث که "مگه خود آقا" درست نیست.....
  مقصودم این که حداکثری بودن شیعه آیا در کمیت است؟ از حاج اقا زیاد شنیدم که مرد و یک کار. آدم یک چیز رو بچسبه تا تهش بره بهتره یا همه چیز رو بچسبه و تو اوایلش بمونه؟
 • دیگری از یاران
 • حسین جان منظورم این نبود
  ولی مگه دوست عزیزمون آقای ک به قلم زدنش بینمون معروف نیس؟ پس کو؟ فقط در حد عنوان و اسم و ببخشید ادعا...
 • دیگری از یاران
 • دوستانی که فکرمیکنن نامربوطه، مربوط به نظرات مطلب قبل میشه
 • یکی از یاران
 • خواهشن بحث رو منحرف نکنید و به حاشیه نبرید
  قرآنتونو حفظ کنید بابا!
  هی نیاید اینجا شعار بدید
  ی بار دیگه هم به ک گیر بدید با من طرفید
 • یکی از یاران
 • عرض کردم بیخیال حاشیه شید

  درمورد سوال بنده نظرتون رو بگید دوستان
  به آقای ک گیر بدید علاوه بر روح با من هم طرف هستید...
  آقای"دیگری از یاران" اگه انتقادی نسبت به آقای ک داری مثل مرد برو به خودش بگو نه اینکه بیای اینجا بگی! ادم خوبه اینقد عقل داشته باشه که بفهمه هر حرف رو نباید هر جا زد.
  اما در مورد سوالت: منظور حاجاقا رو درست متوجه نشدی! مثلا قرار نیست اگه کسی میخواد قرآن حفظ کنه فقط بچسبه به قرآن و همه چیو تعطیل کنه! اونایی که اون بالا ردیف کردی لزوما با هم منافاتی نداره! مثلا قرار نیست یکی که قرآن حفظ میکنه جهادی نره!
  آقای برادر اون بحثی که من مطرح کردم بیشتر ناظر به شناخت وظیفه بود
  جواب شما اظهر من الشمس است و بیهوده قضیه رو پیچیده میکنی.
  علاوه بر پاسخ صادق:
  آقا هم در مواردی که براشون امکان پذیر هست حداکثری هستند.
  خود آقا جوان ها رو به چیزهای مختلفی توصیه میکنن.حفظ،مطالعه،ورزش...هیچ وقت هم نمیگن گروهی از شما برن ورزش گروهی برن حفظ گروهی برن جهادی و امثاله.همونطور که میگن ورزش برای تمام مردم همونطورهم میگن مطالعه برای تمام مردم،قرائت قرآن برای تمام مرد و حفظ و قس علی هذا...

  درضمن هر شخص "گیردهنده" به "ک" با من هم طرفه.
 • یا زهرا
 • یک از یارن:
  اگه قرار باشه که پیام های آقا مربوط یه یک جمعی باشه توی پیامشون میگفتن که مثلا شما بسیجی ها،شما بچه حزب اللهی ها برید این کار ها را بکینید و یک بحث دیگه اگه قرار باشه مرد یک کار را انجام بدهد که هیچ وقت پیشرفت نمیکند که
  و این باعث میشود که پویا بودن شیعه زیر سوال رود.(البته فکر کنم شما اشتباه از حاجاقا شنیدید)
  خیر ایشون درست شنیدن از حاجاقا
  مردی و کاری!
  این جمله مربوط به زمانی میشه که شما میخوای چند هندوانه رو با یک دست بلند کنی که غیرممکن خواهد بود.اینجا منظور عمل به وظایفی ست که بهمون محول میشه.طرف کلی کار قبول کرده که انجام بده،اما بجای اینکه ذره بین باشه و متمرکز اون وظیفه رو انجام بده تا خوب تر نتیجه بگیره مدام به کارهایی که انجامشون در اولویت های پایینتری هست ناخونک میزنه.اینجا باس گفت:مردی و کاری...
 • یکی از یاران
 • سوال من را پاسخ ندادید
  اموری که بالا ذکرکردم درسته که با هم منافات ندارن ولی چسبیدن به همشون باعث میشه که در اون ها به طور سطحی پیش بریم؛ آیا بهتر نیست در یک امر به صورت عمقی جلو بریم و متخصص بشیم؟
  بابا این بنده خدا اصلا گوش نمیده ما چی میگیم
  تا تهش میخواد این سوالو هی تکرار کنه...
 • یکی از یاران
 • عزیز دل! تاب مخالفت داشته باش و آداب بحث رو رعایت کن
  اگر این محافل قرآنى بتواند دلهاى ما را فراتر از جنبه‌ى عقلانى، از جنبه‌ى عاطفى و علقه ‌ى عشق و محبت، به قرآن نزدیک کند، مشکلاتى که بر سر راه جامعه ‌ى اسلامى است، برطرف خواهد شد؛ این اعتقاد ماست.

  خیلی عمیقه
  اولا که من مخافتی ندیدم که بخوام جلوش تاب نداشته باشم
  ثانیا حرف من چیز دیگه ست
  شما اولین آداب بحث که گوش دادن به طرف مقابل هست رو رعایت نمیکنی
  فقط سوالتو تکرار میکنی
 • یکی از یاران
 • حسین جان! چرا انقدر تند صحبت میکنی؟
  گیرم که من نفهم باشم و هی سوالم رو تکرار کنم؛ شما خیلی بیشتر از این حرفا باید سعه صدر داشته باشی
  تازه یه مطالبه جدید هم از آقا مطرح شده...
  جمعیت 12 میلیونی و کم کاری ابیست ساله از سال 71 تا کنون.
  به نظرم باید حداکثری عمل کنیم...
 • یازهرا
 • آقا ی یکی از یاران:
  بنده جواب شما را دادم.
  ببخشید ها شما داری تند صحبت میکنی.
  بله شما هستی که هی داری سوالتو تکرار میکنی.
  بفرما
  اینم من میگم؟
  به نظرم مطلب علی رو دریابیم...
  این مطالبه آخریه همش گردن من!
  اولا:حفظ قرآن و ... واجب نیست.
  دوما:حفظ قرآن ... مستحب است.

  آقا هم که توصیه میکند به حفظ قرآن نه اینکه واجب است بلکه جنبه ی ارشادی دارد.

  قاعده ی کلی: ما انسانها مکلف به انجام واجبات و ترک محرمات (در رساله ها و ...) و انجام حکم حکومتی ولی فقیه هستیم (نه حکم ارشادی).
  سلام من تازه وارد وبلاگتون شدم
  وبلاگ بدی نیست ولی این سوالی که تو نظرات طرح شده زیاد جالب نیست
  چون عقل سلیم این سوال رو طرح نمی کنه
  من یه سوال دیگه میپرسم:ائمه درجشون از اقا بالاتره وحتی از اقا هم بیشتر
  توصیه به حفظ قران کردند پس نتیجه میگیریم حفظ قران واجبه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
  امر مولوی و امر ارشادی...
  ما که تاحالا نشنیدیم ائمه با این صراحت به حفظ دستور داده باشند.
  باید 10 میلیون حافظ داشته باشیم
  کاملا امر مولوی ست...
  به جای تنبلی و تفسیر به رأی و دادن فتواهای صدمن یک غاز بشینید قرآن حفظ کنید...
  اگه هم نمیتونید بگید تواناییش و ندارم
 • یازهرا
 • آقا ی یکی:
  ما که فتوا نمیدیم ما داریم بحث میکنیم.
  یه سوال:شما الآن در حال حفظ قرآن هستید؟
 • حاج آقا
 • برای اینکه آمار وب بره بالا اینقدر چرت و پرت ننویسید
  البته جسارتاٌ
  یه سلام علیک هم بنویسید آمار بالا میره
  دنبال نویسنده این متن هم نگردید
  پیدا نمی شه
  یا علی
  ک منظور حسین بود دیگه آره!!!
 • سلام علیکم ورحمه الله و برکاته
 • سلام علیک را به حد تمام کردم
  متن ها رو بخونبد
  راجع متن ها نطر بدید بچه ها
  یا علی
 • واحد بوووق..
 • آی پی "حاج آقا" درومد...
  تمام!
 • سید رسول
 • تو وبلاگ هم حاج اقارو اذیت کنید
  سر حفظ که حاج اقا ازماناراضی اند(مثل بقیه موارد)
  حاج اقا شرمنده ایم ...
  سید بیخیال
  الکی نمی خواد ادا در بیاری هرکی ندونه من که میدونم سر قضیه اعتکاف خون به دل حاج آقا کردی./
  لایک نظر مهدی
  حسین آقا، این که میگویی:

  (باید 10 میلیون حافظ داشته باشیم
  کاملا امر مولوی ست...)

  تشخیص امر مولوی و ارشادی به این راحتی ها هم که میگی نیست..!!

  ضابطه ای داره الکی که نیست. این نیست که اگر -بایدی- آمد اول کلام، کلام امر مولوی میشود. این کار را بسپار به اهل فنش..

  بهتره عجولانه اظهار نظر نکنی..

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی