گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

سرنوشت مقلدان خمینی جز شهادت نیست. شهید مظلوم آیت الله بهشتی ره

تقویم اجرایی

دریافت تقویم اجرایی شهریور 92

طرح ودیعه

جزوات مرحله سوم روی وبلاگ قرار گرفت

همدلی آینده

مجمع همدلی بعدی چهارشنبه 27شهریور ساعت 17:40

اخباروبرنامه ها

نمونه سوالات طرح لبیک در وبلاگ قرار گرفت./مراسم بعدی هیات یاران خمینی ره دوشنبه 25شهریور ساعت 20:30 میلاد امام رضا علیه السلام

گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

رجل من اهل قم، یدعو الناس الی الحق. یجتمع معه قوم کزبر الحدید. لا تزلهم الریاح العواصف، ولا یملون من الحرب، ولا یجبنون. وعلی الله یتوکلون، والعاقبه للمتقین.

امام خامنه ای : اگر شورای نگهبان نمی بود ، و نباشد ، یا تضعیف بشود ، یا کار خودش را انجام ندهد ، حرکت اسلامی این نظام زیر سوال خواهد رفت ؛ زیرا که حرکت نظام بر اساس قوانین است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان ، امری خطرناک برای کشور و اسلام است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون معین شده است.نمی شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم غلط میکنی قاون را قبول نداری ! قانون تو را قبول ندارد.نباید از مردم پذیرفت ، از کسی پذیرفت که ما شورای نگهبان را قبول نداریم . نمی توانی قبول نداشته باشی...نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو برخلاف رای شما باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون در راس واقع شده است و همه افراد هر کشوری باید خودشان را با قانون تطبیق بدهند . اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد ،باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند ؛ آن وقت است که کشور ، کشور قانون می شود.

آخرین نظرات
 • ۰
 • ۰

قطعا اگر در این روزها از ما بپرسند یکی از مشکلات کشور چیست؟ اغلب مان خواهیم گفت مشکلات اقتصادی  یا بطور مشخص تر گرانی را نام خواهیم برد!

در باب این مسأله چند نکته به ذهن میرسد که گفتنش خالی از لطف نیست؛ از ابتدای انقلاب ما با نظام سلطه وارد جنگ شده ایم واین جنگ تا به امروز ادامه دارد.در ابتدا دشمن فکر میکرد با جنگ نظامی میتواند نسخه انقلاب را درهم پیچد اما در همان سالهای ابتدایی جنگ فهمید که این توهمی بیش نیست! پس از آن دشمن به گزینه های دیگر مثل تحریم، منازعات سیاسی، و.. روی آورد. در این سالها دشمن بطور مشخص متوجه شده است که اگر بتواند مردم را از نظام اسلامی جدا کند توانسته است انقلاب را به شکست بکشاند. در حوادث سال 88 همگی دیدیم که تمام هم و غم دشمن صرف این شد که با کشاندن درگیری های سیاسی به خیابان و اجتماع بتواند میان مردم و انقلاب جدایی بیفکند که با مدیریت بی نظیر امام خامنه ای این پروژه هم شکست خورد.اما در این یکی دو سال همه متوجه شده ایم که دشمن تمرکز خود را روی اقتصاد- یا بهتر بگویم معیشت مردم - گذاشته است تا به هدف خود برسد.پس مراقب باشیم که ما در حال جهاد اقتصادی و مبارزه در این زمینه هستیم. هر جنگی قواعد خاص خود را دارد اما یک اصل وجود دارد که در همه ی جنگ ها صادق است و آن حفظ همکاری بین نیروها درجبهه های مختلف است.        
در حال حاضر مردم و مسئولین باید باهمکاری یکدیگر بتوانند دشمن را در این جنگ نا امیدکنند.        
وظیفه ی مسئولین - که شاید با اظهار تأسف باید گفت مسئولین آنطور که باید و شاید به این وظیفه عمل نمیکنند- مشخص است و بحث ما در این مطلب نیست؛ اما ما بعنوان مردم در این جنگ چگونه میتوانیم با دشمن مبارزه کنیم؟ 
 
1- اصلاح الگوی مصرف: اگر بتوانیم با مدیریت مصرف از اقلام موجود بهترین استفاده را کرده و بیخودی منازل را از مواد غذایی و... پر نکنیم این خود یک جهاد مهم است. نکته ی مهم این است که یکی از عادات بد بعضی از ما این است که اگر متوجه شویم فلان کالا گران شده یا کمیاب است به جای اینکه با کمتر مصرف کردن(یا مصارف جایگزین) از کمبود آن کالا جلوگیری کرده- که این خود باعث کاهش قیمت آن خواهد شد- به خرید آن بیشتر مبادرت میکنیم!!! در نتیجه خود به این گرانی ها دامن میزنیم.   

2- پرهیز از اسراف: به خودمان عادت دهیم از کالاهای موجود(خصوصا مواد خوراکی) در منازل حداکثر استفاده را کرده و اسراف نکنیم. باور کنیم که میتوان با اندکی پرهیز از اسراف علاوه بر اینکه زندگی خود را بهبود بخشیم در این جهاد مقدس سربلند بیرون آییم.

3- صبر: آرزوی یک آخ گفتن را در این جنگ به دل دشمن بگذاریم، همین...


"ملت ایران در این برهه‌ى از زمان، جهادش به طور عمده در عرصه‌ى اقتصاد است... خوشبختانه ملت ما با فرهنگ مجاهدت آشناست. ما از مجاهدت، بیگانه نیستیم. ملت ما در میدانهاى جهاد؛ هم جهاد نظامى، در دوران هشت سال دفاع مقدس؛ هم جهاد سیاسى، در طول این مدت؛ هم جهاد اقتصادى و علمى، یک ملتِ امتحان‌داده است. ما آشنا هستیم با جهاد. این جهادى که امروز باید انجام دهیم - جهاد اقتصادى - از جهادهائى که تا امروز ملت ایران انجام داده، مشکلتر نیست؛ اما باید بدانیم چه کار میخواهیم بکنیم. هر تلاشى را نمیشود گفت جهاد. در جهاد، حضور و رویاروئى با دشمن، مفروض است. انسان یک تلاشى میکند، دشمنى در مقابل او نیست؛ این جهاد نیست. اما یک وقت شما میخواهید یک تلاشى را انجام دهید، که بخصوص یک دشمنى سینه به سینه‌ى شما ایستاده است؛ این میشود جهاد. ممکن است یک وقت این جهاد به شکل قتال باشد، ممکن است جهاد مالى باشد، ممکن است جهاد علمى باشد، ممکن است جهاد فنى باشد؛ همه‌ى اینها جهاد است؛ انواع و اقسام جهاد و مبارزه است. اگر بخواهیم در ادبیاتِ امروز ما براى «جهاد» معادلى پیدا کنیم، میشود «مبارزه». 
جهاد اقتصادى، یعنى مبارزه‌ى اقتصادى.

 "بیانات در جمع مردم وکارکنان عسلویه- 8 / 1 / 90

                                                        

                                   "این مطلب در ویژه نامه گرانی کارمیشود."

 • 12/07/31
 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)

نظرات (۲۳)

فضل الله المجاهدین علی القاعدین
آرزوی یک آخ گفتن را در این جنگ به دل دشمن بگذاریم، همین...
 • یازهرا
 • سلام علیکم
  اسراف
  به نظر من مسئله ی اسراف در جامعه ی ما بسیار فراگیر شده است.
  بچه مذهبی های ما هم به نوبه ی خود اسراف میکنند:
  مثلا همین افطاری ها:یارو می یاد 10 نوع غذا درست میکند.اگر بهش بگوییم که این کار را نکن می گوید:بد شان می آید،زشت است و از این حرف ها
 • عبدالمحمد
 • با سلام
  مختصر و مفید بود

  ما باید اول از خودمان شروع کنیم
  اگر هر شخصی اول از خودش و خانواده اش شروع بکنه کشورمان همان میشه که امام زمان می خوان
  همان میشه که حضرت آقا میگن
  با تشکر
 • سید رسول
 • اگر امام زمان نبود دهنمون ...
  کاش صاحب برسد
  ما جوانان همه را در ره خود پیر کند
 • فاتح110
 • نترس ید جون چرا ادامه حرفت رو سه نقطه میذاری؟؟؟
  لا تخف یاران سانسور نداره!!!
 • سلام بچه ها1
 • بالاخره یه صفحه بدون چرت و پرت دیدیم
  البته فاتح110....
 • متعادل
 • قابل توجه دوستان تندرو یاران.... :

  آقای خامنه ای: در قضیه ی اخیر، اشغال آن سفارت خبیث، احساسات جوانان درست بود ولی رفتنشان درست نبود. من اجتماعات دانشجویی را تایید میکنم اما با تندروی در این اجتماعات مخالفم...

  در دیدار با نخبگان 1391/5/17
  جناب متعادل شما به چه حقی به یاران صفت تندرو رو لقب میدید؟
  اصلا این مطلب شما چه ربطی داشت به قضیه؟
  مطالب بر مبنای صحبت های آقاست کاملا!!!
 • متعادل
 • قابل توجه دوستان تندرو یاران.... :

  آقای خامنه ای: در قضیه ی اخیر، اشغال آن سفارت خبیث، احساسات جوانان درست بود ولی رفتنشان درست نبود. من اجتماعات دانشجویی را تایید میکنم اما با تندروی در این اجتماعات مخالفم...

  در دیدار با نخبگان 1391/5/17
 • یا زهرا
 • آقای متعادل;
  این چه نظری اسن؟!!
  کجای این نظرات نشاته ی تند روی آنان است
  لطفا نظرات را متحرف نکنید
 • متعادل
 • اون کسی که باید بفهمه مخاطبم کیه، فهمید.

  (حسین) و (یا زهرا) خودشون را ناراحت نکنند...
  جناب متعادل تاحالا چند تا از این اجتماعات رو توش شرکت کردی؟
  سلام
  انقدر فکر میکنم روی اینکه وقتی یک نفر به امام میگوید آقای خامنه ای چه منظوری دارد که اینطور میگوید.
  راجع به بعضیشان فکر میکنم مثلا میخواهند بگویند آقا برای ما مثل دوران ریاست جمهوریش است نه بیشتر. یا مثلا ما کمتر از او نیستیم.
  راجع به بعضیشان فکر میکنم میخواهند به ایشان احترام بذارن
  راجع به بعضیشان فکر میکنم میخواهند با من لج کنند
  راجع به بعضیشان هم فکر میکنم میخواهند بگویند من تند رو نیستم ولی تو هستی
  راجع به بعضیشان هم فکر میکنم قصدی ندارند...
  راستی
  خدا رو شکر میکنم که امامم انقدر با ما راحت است که بهمان میگوید عزیزان من فلان قسمت کارتان درست بود و من حاضرم جانم را فدای این قسمت بکنم ولی فلان قسمت کارتان اشتباه بود.
  و ما هم با عشق به او میگوییم که چشم امام! هرچی شما بگید!
  جناب متعادل ابتدا فکر کردم کمی خودمانی هستی
  اما از این حرفت که :
  "با فلان کس ها هستم،فلانی و فلانی خودشان را ناراحت نکنند"
  فهمیدم که نه تنها از لحاظ فیزیکی بلکه روحا و اعتقادا فاصله زیادی با ما داری چون این طرز تفکر را جمع ما برنمی تابد که کسی ناراحت شود و بعضی دیگر بیخیال باشند.این ازاین.
  اما علی!
  حسن ظن چیز خوبیه...اما در شرایط کنونی کمی سخته!راضی باش
 • یار خمینی
 • خطاب به متعادل:
  با اونجایی از حرفات که ضابطه ی آقا رو مطرح کردی موافقم آقا احساسات را محترم شمردند ولی برای رفتار انقلابی باید عقلانیت عالمانه هم پشتوانه ی آن باشد تا به تندروی کشیده نشود مصداق آن هم قضیه ی سفارت انگلیس و جنگ در غزه است.

  ولی نباید حرفهای آقا را چماق کرد و توی سر نیروهای جوون انقلاب کوبید. ایشالا که با عقلانیت عالمانه و مصلحت اندیشی صحیح دیگه از این اشتباهات رخ ندهد.
 • یار خمینی
 • خطاب به علی و حسین:
  آقا فرمودند اگه کسی نظر کارشناسی اش با من تفاوت داشت به هیچ وجه دلیل نمیشه که ضد ولایت فقیه باشه دیگه چه برسه به این که بگه آقای خامنه ای پس حواسمون باشه نسبت به افراد ذهنیت بی مورد پیدا نکنیم.
 • یار خمینی
 • باز هم خطاب به متعادل:
  شما هم که می خوای بین این بچه ها حرف بزنی بهتره به عرف اونها احترام بگذاری. برای خودت و حرفات هم بهتره بحث به حاشیه کشیده نمیشه.
 • علی و حسین
 • ما هردومون نظر خطاب به علی و حسین رو که خوندیم به این نتیجه رسیدیم که " چه ربطی داشت؟"
  ضمنا درسته جملات حضرت آقا قشنگن ولی لزومی نداره از هر جمله ای که خوشتون اومد استفاده کنید. چون ممکنه بی ربط به موضوع باشه...
 • سرباز امام خامنه ای
 • آقا صادق دمتون گرم با این مطلب خوب و پخته.
  راستی میگم معنای جهاد اقتصادی وجنگ با دشمن برا ماها که آقا رو دوس داریم و حرفشون رو حرف امام زمان میدونیم ملموس است و بهش عمل میکنیم ایشالا و میدونیم اجر داره اما اگر شما این مطالب رو برای قشر معمولی به پایین جامعه که دیدگاهشان با ما فرق دارد (نمی گم مخالف نظام و آقا)بیان کنید فکر کنم نتیجه عکس بده و اونها رو به این فکر بندازه که ما از رو ناتوانی رو به این نگرش کردیم.باید فکری اساسی کرد برای انتقال مفاهیم...
  سری به دبیرستان های شهرک بزنیم...
  آقایان :متعادل ،علی ،حسین ،یار خمینی

  لطفا بحث را منحرف نکنید.
 • سیدحسین
 • سلام
  ازین که می بینم یه وبلاگ زدین خیلی خوشحال شدم، ازین به بعد میام به وبلاگتون سر میزنم! البته این باعث نمیشه دوری از دوستان حزب اللهی خودم را فراموش کنم...! فکر می کنم بد نباشه با هم تعامل داشته باشیم!
  در مورد مطلب، بنده به نوبه ی خودم استفاده کردم،
  در مورد نظرات:
  به نظر من از بحث کردن نباید ترسید... البته که نظرات برخی دوستان ربطی به مطلب نداشت اما...
  اگر فردی برای کاری که انجام میده دلیل داشته باشه، پس چرا باید از بحث کردن بترسه!؟؟
  واقعا چند تا بچه مذهبی نمیتونند با هم بحث بکنند؟
  بنده شدیدا از بحث کردن منطقی و منصفانه شدیدا استقبال می کنم!
  در پناه امیر امیرالمؤمنین

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی