گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

سرنوشت مقلدان خمینی جز شهادت نیست. شهید مظلوم آیت الله بهشتی ره

تقویم اجرایی

دریافت تقویم اجرایی شهریور 92

طرح ودیعه

جزوات مرحله سوم روی وبلاگ قرار گرفت

همدلی آینده

مجمع همدلی بعدی چهارشنبه 27شهریور ساعت 17:40

اخباروبرنامه ها

نمونه سوالات طرح لبیک در وبلاگ قرار گرفت./مراسم بعدی هیات یاران خمینی ره دوشنبه 25شهریور ساعت 20:30 میلاد امام رضا علیه السلام

گروه فرهنگی یاران خمینی (ره)

رجل من اهل قم، یدعو الناس الی الحق. یجتمع معه قوم کزبر الحدید. لا تزلهم الریاح العواصف، ولا یملون من الحرب، ولا یجبنون. وعلی الله یتوکلون، والعاقبه للمتقین.

امام خامنه ای : اگر شورای نگهبان نمی بود ، و نباشد ، یا تضعیف بشود ، یا کار خودش را انجام ندهد ، حرکت اسلامی این نظام زیر سوال خواهد رفت ؛ زیرا که حرکت نظام بر اساس قوانین است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان ، امری خطرناک برای کشور و اسلام است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون معین شده است.نمی شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم غلط میکنی قاون را قبول نداری ! قانون تو را قبول ندارد.نباید از مردم پذیرفت ، از کسی پذیرفت که ما شورای نگهبان را قبول نداریم . نمی توانی قبول نداشته باشی...نه! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو برخلاف رای شما باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام روح الله : قانون در راس واقع شده است و همه افراد هر کشوری باید خودشان را با قانون تطبیق بدهند . اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد ،باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند ؛ آن وقت است که کشور ، کشور قانون می شود.

آخرین نظرات

۴ مطلب در آوریل ۲۰۱۲ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

نکته: این مطلب دیدگاه شخص نویسنده است و نه الزاما منعکس کننده نظر گروه فرهنگی یاران خمینی ره.

 خیلی مهم است که آدم نیفتد در دام جو. گاهی همه یک چیزی را بد میپندارند و تو نیز پیش از آنکه بفهمی آن چیز را؛ حمله ور میشوی به آن چیز و فریاد برمی آوری که عجب چیز بدی بود این چیز. حال آنکه فاصله ای جز نهایت حد مجاز مابین پیشانی و سایر اجزای سجده نیست میان حق و باطل؛ چهار انگشت بسته؛ فاصله میان قوای سامعه و باصره... چندی پیش بود که گوشه و کنار روزنامه ها و تارنماهای گوناگون خودی؛ به چشمم می آمد که بسیاری شخصیت ها -که برایشان احترام قائلم-؛ کوبیده اند غلامحسین الهام را؛ که "این حرف ها، حرف کسانی است که خیلی بنیه ای ندارند؛ اگر بنیه علمی و تقوایی داشتند این حرف های ناشیانه را نمیزدند. (حجت الاسلام صدیقی)"1 و یا دیگر بزرگوارانی چون سالک و شجونی و شریعتمداری و سایرینی همانند باهنر و مصباحی مقدم. به خود گفتم لابد این الهام عجب حرفهای ناپسند و انحراف آمیزی بر زبان رانده که اینطور هدف آماج حملات شده است و چطور کسی که ده سال عضو حقوقدان شورای نگهبان بوده؛ نظراتی داشته از روی ضعف در بنیه علمی و تقوایی. کمی جستجو کافی بود تا برسم به حرفهایش. هرچه گشتم جمله ای مستحق این برداشت ها نیافتم؛ خود قضاوت کنید:

"به نظرم مقام معظم رهبری میخواهند از همه چهره های سیاسی موجود در جامعه به خصوص افرادی که احتمال میرود به مجلس نتوانند ورود پیداکنند؛ استفاده کنند. بیکاری برای سیستم مزاحمت ایجاد میکند. در مجمع تشخیص مصلحت انتصاب خود افرادش هم یک جور مصلحت است. هم مصلحت است و هم باید از اطلاعات آنها در یک جایی در نظام استفاده شود که میشود.

تثبیت آقای هاشمی را هم رهبری بر تغییر وی ارجح میبینند؛ ولی معلوم است که مجمع کارآیی خود را از دست داده است. شاید اینطور تلقی شود که این عدم کارآیی به دلیل نسبت مجمع با دولت و رفتارهای تند و کینه ورزانه آن با دولت است و دولت که عوض شود؛ این کارآیی برمیگردد و رفتارها تغییر میکنند. (غلامحسین الهام، 28فروردین91)"

 

من هنوز هم معتقدم "کاتوزیان در مترو گیج شد"2 و "باهنر شرکت نمیکند؟ خب نکند"3 راستی! سلام حضرت آقای باهنر. آخ که دلم هوای تو کرده! راستش بعد از انتخابات فرصت نشد سراغ هم بیاییم و احوالی جویا شویم. ناسلامتی ما با هم کلی رفیقیم و خاطره داریم؛ بی معرفت! حالا ما هیچی نمیگوئیم تو هم نباید چیزی بگویی؟ احتمال نمیدهی یک کاری باید میکردی که یادت رفته؟ یک حسی در گوشم میگوید تو یک عذرخواهی بزرگ بدهکاری به امت (به جز آن صد عذرخواهی قبل) نکند آلزایمر گرفته باشی عزیز دلم؟! جان همه بروبچه های هیئت رئیسه بیخیال؛ خودت را کلا زدی به آن راه! همین چند ماه پیش نبود مگر؟ یادت رفت به همین زودی؟ ای بابا... داداش مصاحبه ات با "العربیه" را میگویم؛ العربیه همان است که بلندگوی اسرائیل است و العبریه مینامندش. العربیه مال آن وری هاست؛ مال ضد انقلاب ها؛ العربیه را سعودی ها و کویتی ها و سعد حریری میچرخانند؛ مال ما نیست... نمی شناسی اش؟ اسمش را هم تا حالا نشنیده بودی؟ خب اینکه چیزی نیست؛ علی دایی هم میگفت سالی سه بار هم اسم موریتانی را نمیشنود که تیم ملی بازی دوستانه با آن راه می اندازد... حالا عیبی هم ندارد؛ من یادت می اندازم؛ ببین آشنا نیست این جمله. گفته بودی: "مشارکت انتخابات اسفند، 20 درصد فراتر نمیرود."4 گفتم تذکاری دهم شاید یادت افتاد که یک عذرخواهی حساب در برنامه ات بگذاری؛ تو توهین کردی به بصیرت امت...

هنوز هم "علی مطهری و کاندلیزا کلی چیز کفش کرده اند"5 ما یادمان نرفته که مطهری کلی تحقیق و تفحص کرده بود و بنده خدا کلی کشفیات از خود بجای گذاشت. مطهری یافته بود هم پیمان خاطیان کهریزک را و نامه نگاشت خطاب به آیت الله جنتی: "اینکه محرکان حوادث اخیر را تنها مسبب مرگ مقتولان این حوادث معرفی کردید و کمترین اشاره ای به نوع برخورد با معترضین و خصوصا قتل چهار نفری که در بازداشتگاه ها جان خود را از دست دادند و لزوم معرفی و مجازات مسببان آن نکردید؛ معمایی را برای این بنده حل کرد و آن اینکه افرادی که دست به این جنایتها میزنند از نظر ایدئولوژیک و اعتقادی مستظهر به توجیهات امثال حضرتعالی هستند."6

 

حالا همه دست ها را بگیرید بالا؛ مچ دست راست؛ مچ دست چپ... انگشت ها... خوب دستانتان را گرم کنید که مهیا میشویم برای یک تودهنی دیگر؛ به همه آنها که فیلشان یاد هندوستان افتاده و دلشان هوای ادعای تقلب و باجگیری و کف و سوت امریکا کرده... "انشاالله نتیجه انتخابات همانی باشد که مردم به صندوق ها میندازند. (هاشمی رفسنجانی – 12اسفند)"7

 

و اما چند انتقاد. من انتقاد دارم؛ انتقاد دارم از همه! نه همه همه؛ همه به جز بعضی ها. انتقاد دارم از همه آنها که کالای ملی خوب نمیسازند و همه آنها که کالای ملی نمیفروشند و همه آنها که نمیخرند... انتقاد دارم از جناب ملک و رب النوع باران! که چرا هرسال باران و برف بی سابقه و غافلگیرکننده نازل میکند تا مترو را آب ببرد؛ انتقاد دارم و دلم میسوزد برای 21 میلیارد خسارت وارده به بیت المال... انتقاد دارم از کار غیر اصولی ولی پرادعا و بی توجهی به هشدارهای هواشناسی... انتقاد دارم به دفتر و دستک داشتن شهرداری تهران در کرمان و بم و یاسوج و زاهدان و مشهد و بیخیالی طی کردن کارهای خودش... اصلا راه پاستور همیشه هم از خیابان بهشت نمیگذرد...

 

و اما آه! وای مادر... گریه تو ذوالفقار توست؛ وگرنه دختر رسول خدا و همسر اسدالله را با اشک چه میانه ایست... بهراسید ای خواب آلوده مردم مدینه! بهراسید که مبادا ذوالفقار زهرای اطهر خواب ننگینتان را به هم بزند... بانو! کم کم دارم شکسته میشوم... اصلا مگر میتوان کنار تو بود و شکسته نبود...

1-      روزنامه کیهان، شماره 20190

2-      http://yarankhomeini.blogfa.com/post-2.aspx

3-http://yarankhomeini.blogfa.com/post-3.aspx

4- هفته نامه 9دی؛ شماره چهل

5- http://yarankhomeini.blogfa.com/post-5.aspx

6- هفته نامه 9دی؛ شماره چهل و یک

7- خبرگزاری های ایسنا، رجانیوز و...

 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)
 • ۰
 • ۰

تولید ملی ؛ الگو ساز بیداری اسلامی

سؤال : حدود یک سال و نیم از آغاز بیداری اسلامی می­گذرد. ایرانیان دو نوروز را در این بیداری آغاز کرده­ اند؛ اما رهبر انقلاب در نامگذاری این دو سال، اشاره­ ای به این حادثه مهم نکرده است. چرا؟

1ـ انقلاب اسلامی از همان ابتدای پیروزی­ اش بحث صدور انقلاب و الگوسازی آن برای دیگر ملت­ها را مطرح نموده است. تا امروز هم از این هدف خود دست نکشیده است.

2ـ لازمه ی الگو شدن، پیشرفت در همه ابعاد است. نمی­ توان نظامی را به عنوان الگو مطرح کرد اما در برخی ابعاد آن نقایصی وجود داشته باشد.

3ـ تلاش اصلی دشمن برای به حاشیه کشیدن این الگو، ضربه زدن از طریق اقتصاد است و رهبر حکیم انقلاب با دور اندیشی خود این مطلب را گوشزد کرده است.

4ـ امام خامنه­ ای(مدظله) : ما باید بتوانیم قدرت نظام اسلامى را در زمینه‌ى حل مشکلات اقتصادى به همه‌ى دنیا نشان دهیم؛ الگو را بر سر دست بگیریم تا ملت­ها بتوانند ببینند که یک ملت در سایه‌ى اسلام و با تعالیم اسلام چگونه می­تواند پیشرفت کند. (۱/۱/۹۰)

5ـ ولی امر مسلمین دارد برای تمام کشورهای اسلامی و بلکه همه دنیا، یک الگوی کامل فراهم می­کند؛ پس لبیک یا امام.

 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)
 • ۰
 • ۰

پشم شیشه ای که خارش ندارد...

 

- سلام، پشت لباستون چی نوشته؟

- خارجیه

- میدونم؛ عرض کردم چی نوشته؟

- گفتم که؛ خارجیه

- آهان! راستی اون جمله ای رو که دیروز گفتین به نظرم درست نیست.

- آقارو! یک دانشمند خارجی گفته.

- اسم اون دانشمند چیه؟

- اسمش رو نمیدونم؛ ولی خارجی بوده.

- در مورد اون جمله بیشتر توضیح میدین؟

- منظورش رو درست نفهمیدم...

 

"یکی از آفات موجود اجتماعی ما که ریشه آن، میراث دوران طاغوت و دوران ظلمانی گذشته است؛ همین است که افراد دلبسته به تولیدات بیگانه باشند. یک وقت تولید داخلی نداشتیم؛ یک وقت تولید داخلی تولید غیر قابل مصرفی بود؛ امروز اینجوری نیست؛ امروز تولیدات داخلی تولیدات مرغوب و مطلوب است. در عین حال یک عده ای خوششان می آید که بگویند فلان نشان خارجی روی لباسشان هست یا روی وسیله خوراکی شان هست؛ این یک بیماری است؛ این بیماری را باید علاج کرد... (امام خامنه ای مدظله العالی - 7/2/1390)"

 

بعضی چیزها از صدتا فحش بدتر است و بیشتر به آدم سخت می آید. در این دوره زمانه آدم گاهی به خودش هم شک میکند که مبادا از خارج واردش کرده باشند و قالب کرده باشند به خانواده اش؛ اصلا هیچ بعید نیست...

 

- بَ...بَـ بـَ بَـ...

- بَـ بَـ بَـ... بَ بَـ...

- بَ...بَ...بَـ بَـ بَـ...بَ...

ترجمه:

- سلام، تا حالا اینجا ندیده بودمت؟

- های! چون من رو تازه از خارج وارد کردن.

- یعنی چی؟ مگه ما گوسفندای ایرانی خودمون آدم نیستیم. نکنه گوشت تو خوشمزه تره!

 

همینجاست که آدم زورش میگیرد؛ ما سالیانه به ارزش 18میلیون و نیم دلار گوسفند زنده وارد میکنیم از کشورهای خارجی. حالا دلیلش را باید از همانی بپرسی که سالیانه ده ها میلیون دلار لوبیا و لاستیک و سیمان و آب پرتقال یخ زده و سنجاق قفلی وارد میکند. مشخص نیست حسن و برتری خاک اره خارجی نسبت به داخلی اش تا چه میزان است که دست به وارداتش میزنیم. لابد کودکانمان بیسکوییت هایمان را نمیپسندند که مجبوریم بیسکوییت و ویفر وارد کنیم. شاید پشم شیشه های داخلی آدم را حسابی به خارش نمی اندازد و میخ هایمان خوب فرو نمی روند و دگمه هایمان به سادگی بسته نمیشوند! آهان! لابد پتوهای ایرانی آنطور که باید و شاید گرم نمیکنند...

گاهی به زبان بی زبانی میشوی موید حرف آنها که میگفتند ایرانی حد بالای توانائی اش ساخت لولهنگ -همان آفتابه- است و ما را چه به کارخانه داری و صنعت نفت. داریم با همان زبان بی زبانی فریاد میکشیم که آهای! لطفا اگر میشود کمی ما را تحقیر کنید؛ وقتی دو جنس میگذارد مقابلت روی ویترین، برق کلمات انگلیسی چشمت را میگیرد و بیخیال میشوی ساخته دستان هموطن را... وقتی مشخصات خریدت را میپرسند؛ بی درنگ ذوق زده میشوی و اینگونه میپسندی که همه بشنوند عبارت "خارجی" را...

رک و پوست کنده داری آب میریزی به آسیاب دشمن و مهمات می افزایی به انبارش. دیگر تنها خرید کالای اسرائیلی را مذموم نمیپنداریم؛ جنگ جنگی تمام عیار است و جهادی سنگین میطلبد. رهبر جهاد اقتصادی را گوشزد نمود که مبادا از نبرد غافل بمانیم و اضافه شویم به صفوف سپاهیان دشمن... همسنگرانت را نیز از یاد نبر؛ امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ایست همگانی و کدام معروف بالاتر از فرمان رهبر. یکی کالای خوب تولید میکند و دیگری کالای ایرانی برای فروش به عرضه میگذارد و یکی آن را برمیگزیند برای خرید. حال این میان اگر کسی کوتاهی کرد در وظیفه اش تذکر میدهیم برای تکمیل پازلمان و تو یادت باشد که کوتاهی دیگری؛ نقص تو را توجیه نمیکند؛ میگویند "درست و حسابی تولید کنند تا ما بخریم." نه! هرکس وظیفه خودش را دارد و به یاد داشته باش که جنگ و جهاد هزینه خواهدبرد... اصلا من با طناب ایرانی خودم را دار بزنم؛ خرسندترم از اینکه با داروی خارجی به آسایش برسم...

 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)
 • ۰
 • ۰

       تولید ملی ؛ زمینه ساز بندگی خدا

 

1ـ فَلیَعبُدُوا رَبَّ هذَا البَیتِ * اَلَّذِی اَطعَمَهُم مِن جُوعٍ وَ آمَنَهُم مِن خَوفٍ (سوره مبارکه قریش ـ آیات 3 و 4)

در آیه شریفه به عبادت و بندگی خداوند دستور داده است. برای تعلیل این عبادت، خداوند را به دو صفت وصف کرده است. خدایی که آن­ها را از گرسنگی نجات داد (اقتصاد) و از ترس ایمنی بخشید (امنیّت).

2ـ پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله : کادَ الفَقرُ اَن یَکُونَ کُفراً : نزدیک است که فقر، به کفر انجامد. (میزان الحکمه ، ج 10 ، ص 4654)

3ـ پس بین بندگی خدا و مسائل اقتصادی، رابطه مستقیم وجود دارد.

4ـ کارشناسان عقیده دارند که تولید ملّی و حمایت از سرمایه ایرانی سهم بسزایی در اشتغال، رفع فقر، مهار تورم و رشد اقتصادی خواهد داشت.

5ـ شاید به همین دلیل باشد که پرچمدار معنویت در کشور ما (امام خامنه­ای) بر جهاد اقتصادی و تولید ملّی تأکید ویژه دارند. او دارد برای بندگی و عبودیت خدا، زمینه سازی می­کند... پس لبیک یا امام

 • گروه فرهنگی یاران خمینی(ره)